içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

EMEK HIRSIZLIĞI VE KORSANCILIK

Metropol şehrimiz Gaziantepte her sezon şehir dışında gelerek okul etkinlikleri mezuniyet gösterilerini kamera ve fotoğraf işlerini ucuz ve kalitesiz yaparak gidip gelmekteler.
Milli eğitim müdürlüğü bu olaylara duyarsız kalmakta olduğunu düşünüyoruz. 
Müzsan Federasyonu ve Fotoğrafçılar odası olarak Emek hırsızlarını ve korsancıligın takipçisi olmasını isteyen esnaf isyeri kirasını vergisini ve sigortasını yatıramamaktadır 
Gaziantep bölgesinde yaklaşık 5 bin kişi kayıt dışı ek iş olarak müziksiyenlik kameramanlik ve fotoğrafçılık yapmaktadırlar. Sanatçılık ve müziksiyen sıfatıyla maliye kayıdı olmayan mobil sahne araçlarıyla Drone ve jimmy jib kameralarla fahiş fiyatlarla piyasada gezmekteler .Enteresan bir konuyuda paylasmadan geçemiyeceğim muziksiyen arkadaşlar kiraladıkları ambarların depoların camına Gelin Damat fotografları  dış çekimi yapılır diye levha asarak emek hırsızlığı ve korsan meslek yapmaktalar. Müzsan federasyon olarak 1200 kişi kayıtlı üye 3500 kayıt dışı korsan çalışmakta 
Fotoğrafçılar odası olarak 110 kayıtlı profosyonel esnafımız var 100 civarında korsan ek iş yapan emek hırsızları bulunmaktadır. 
Başta Gaziantep valimiz -Sosyal sigortalar müdürlüğü-Vergi denetmenleri -Zabita daire başkanlığı -Emniyet birimleri bu olaya müdahale edeceği kanaatindeyiz . Vatandaşlardan ve okul müdürlüklerinden çalışma ruhsatı olmayan kişi veya kişilere iş yaptırmayın fotoğraflarını çekerek ihbar ediniz ülkemizin kalkınmasına yardımcı olunuz..

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum