içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

MÜFTÜLÜKLER YETERLİ DENETİM YAPABİLİYORMU..?

Gaziantep il müftülüğü her yıl olduğu gibi  bu yılda okulların tatile girmesiyle ilkokul öğrencilerimiz için Yaz kuran kursları faaliyetleri muhtemelen olacaktır inşallah Şehrimizde bulunan birbirinden başarılı  imam hatib okulları,Yatılı kuran kurslarında eğitim gören hafız adayları imam hatim adayları müezzin adayları  Bu yıl küçük kardeşlerimize ne kadar faydalı olacaklardır   Hz Ali efendimiz "Bana bir faydalı ilim harfi öğretenin 40 yıl kölesi olurum "Sözleri bizlere bir nasihat olmalıdır inşallah.. Gaziantep il ve ilçe müftülükleri bu yıl inşallah denetim ve eğitim  mekanizması oluşturmuşlardır. 

Camilerimiz eğitim ve öğretim yerleridir cami imam-ı hem mahallenin hemde cemaat'ın sorunlarını yakınen bilen kişidir.. Evlenen çiftlerin nikâhını kıyan ,Yeni doğan çocuklarımızın isimlerini veren, Ölünce selasını veren, Hastasını garibanı bilen âdeta içimizden biridir imamlarımız.. Bahsetmeden geçmem mümkün değil bölgemizden bulunan imamıyla ve cemaatiyle meşhur bir camimiz vardır .Vakit namazlarda dolup taşıyor başka camilerin cemaati vaaz dinlemeye,namaz kılmaya oraya gitmekteler. 
Sayın il müdürlüğümüz bu yıl sizlerden ricam camilerimize geçici ve emaneten din görevlisi yollamayın uzun zaman hizmet veremeyen camilerimiz kapanma aşamasına geldi. Ramazanlık ayında 2 sıra cemaatiyle teravih namazı kılındı bunlardan haberdarmısınız.?
 Cami imam kadrosu 4 yıldır var ama imam-ı yok geçici imanlarla idare ediliyor sizin bunlardan bilginiz oldumu.? 
Denetim mekanizması sağlıklı çalışıyormu.?
 Sizin denetmenleriniz sizleri gerçek manada  bilgilendiriyormu.? Ben inanıyorumki bu yıl bu eksiklikler giderilecektir. Yaz tatilinde cıvıl cıvıl çocuklarımız camilerimizi dolduracaktır inşallah..

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum