içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

NURDAĞI GASMEK YERİ EĞİTİME VERİLSIN

M.Akif CAN GASMEK Binası MYO’na devredilmesi talebimizdir.

Gaziantep-Nurdağı MYO  Maalesef Can Çekişmektedir.Yaklaşık 10 Yıldır Eğitim Ve Öğretime Ara vermeden  devam eden okulumuzda öğrenci sayısı giderek düşmektedir. 

   Bölüm olarak 2-3 bölüm ve öğrencisi sayısı tahmini 100 ü bulmayan okulumuz kaderine terk edilmemelidir. Nurdağı için bir şans olan bu okulumuz maalesef gerekli ilgi ve alakayı görememektedir. Gerek hizmet binası ve  çevre düzenlemesi ile varoşları! andıran bu okula Gaziantep üniversitesi bir an önce el atmalıdır.

Geleceğimizi emanet etmek istediğimiz hangi öğrenci böyle bir yerde eğitim almak  ister.

  Öğrencilerin ekonomik barınma anlamında herhangi bir yurdu olmayan bu okulumuz uzatmaları oynuyor gibi.Yalnızca öğretim görevlilerinin değil yerel halkında MYO.için bir şeyler yapması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir.ve yerel İş adamlarımız  elini taşın altına koymalıdır.3-4 Mütaahit bir araya gelerek  bu sorunun çözümüne bir katkıda bulunabilirler..

  En yakınımızdaki,Osmaniye-Bahçe,Kahramanmaraş–Türkoğlu, İslahiye MYO veya fakültesi ile diğer ilçelerimizdeki fakülteler Nurdağı ile kıyaslandığında MYO binamızın yapısı MYO.na yakışmayan bir boyuttadır.. 

  O zaman ne yapmamız gerekmektedir.? 

  MYO. Okulunun yer tahsisi yapılmış denilmektedir. Nedense inşaatına başlanılmamıştır. Deniliyor ki ekonomik kriz var. Hayır beyler memlekette ekonomik kriz 10 yıldır mı varda bu bahane ediliyor..  Ya Gaziantep Üniversitesi; Nurdağı Meslek Yüksekokulunun bu içler acısı durumunu görmezlikten gelerek zamanla öğrenci sayısının düşmesini sonrada kapanmasına zemin  mi hazırlıyor diye de insanın aklında geçmiyor değil…Umut ediyoruz Sayın rektör müjdeli bir haber verir.  Diyeceksiniz ki Kapanırsa Gaziantep Üniversitesinin Ne karı Olacak? Bizde Diyoruz ki bu güne kadar bu Okulumuz İçin neden bir atılımda Bulunmadınız,az öğrencinin kime yararı olacaktır diyoruz.

  Eğer MYO.binasının yapılması gecikecekse Nurdağı’nda bulunan mülkiyeti Gaziantep Büyükşehir belediyesine ait GASMEK isimli meslek edindirme binasının mülkiyeti ile beraber üniversiteye devredilmesi; ya da MYO.binası yapılıncaya kadar, MYO.nun kullanımına tahsis edilmesi  en sağlıklı atılacak bir adım olarak gözükmektedir.  Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma ŞAHİN’e bu konu etraflıca anlatılırsa yok diyeceğini zannetmiyorum. Sayın Fatma ŞAHİN de biliyor ki GASMEK meslek edindirme kursu olarak faaliyet gösteren bu hizmet binası ile ilgili aynı faaliyeti gösteren HEM.arasında  bir fark yoktur.Hatta GASMEK  HEM.ile koordineli çalışmak zorundadır. Memleketimizin zor dönemde geçtiği şu günlerde sen ben kavgası değil biz olmalıyız,güçlerimizi birleştirmeliyiz.. Merkez nüfusu 20.000 Toplam Nüfusu 40.000 üzerinde olan Nurdağı’nda Allah için 2 tane meslek edindirme kursu olmasının makul bir anlamı var mı dır? HEM olmasa bir nebze anlaşılır. Meslek edindirme tek bir  merkezden yapılsa, hem kontrolü iyi olur,hem de daha verimli çalışmalar meydana getirilir. Meslek edindirme kursları açılan bir ilçede bir yüksekokul binasının harabe şeklinde olması,öğrenci yurtlarının olmaması bir eksiklik iken meslek edindirme merkezi GASMEK bir lüks konumdadır.

  Sayın yetkililer Nurdağı’na yapacağınız en önemli görevlerden biri GASMEK binasının geçicide olsa Nurdağı Meslek Yüksekokuluna Tahsis edilmesidir. Buradan Hayır severliği İle bilinen ve bu konuda yıllardır kendini ispatlayan vatansever ve hayırsever Gaziantepli işadamlarımız ve Özellikle Umut Ettiğimiz Sayın Abdulkadir KONUKOĞLU beyefendiye  rahmetli Babası Hacı Sani Konukoğlunun ve Yurda da Annelerinin İsimlerinin verileceği Bir Yüksek Okul Yaptırmasını Nurdağılılar Olarak Beklemekteyiz.Sayın Ökkeş Sultanoğludanda Aynı Duyarlılığı göstermesini temenni ediyoruz.

  Gelin Bir olalım Nurdağı’na sahip Çıkalım.Gerek Başkan Fatma ŞAHİN’e Gerekse de Sayın Abdulkadir KONUKOĞLUNA Mail ve mesajlar çekerek çağrıda bulunalım. Sayın Rektöre de Bir şekilde ulaşarak 2020 Bütçesinde Nurdağı’ndaki MYO binasının yapımı için bütçeden yer ayırması için çağrıda bulunmalıyız. 

    Sayın Başkan,Sayın Rektör,Sayın Hayırsever İş adamı Konukoğlu Nurdağı’nın Bu Kanayan Yarasına Melhem Olmak İsterimsiniz.

MESAJ ATABİLECEĞİMİZ ADRESLER:

ÜNİVERSİTE: gensek@gantep.edu.tr

BELEDİYE:     ozelkalem@gaziantep.bel.tr    Fatma Hanımın  • iletisim@gaziantep.bel.tr • buyuksehirbld@hs01.kep.tr

SANKO:           iletisim@sanko.com.tr 

                        sdiken@sanko.com.tr         öncelikli mail

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum