içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

15 TEMMUZ 2016’YI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 TEMMUZ 2016’YI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

 

Hemen hemen hiçbir milletin ve devletin tarihinde eşine rastlanılamayacak 15 Temmuz FETÖ/PDY hain darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçti ancak hala etkisi devam etmektedir. Hedefleri, ülkemizi yıkıp belki devletimizi de ortadan kaldırmak olan hain darbe kalkışmasının sadece devletimizin işleyişine değil perişan ettiği ailelerine de bakıldığında bile, kendi milletine ve devletine zalimane kurşun yağdıran bedhahların alçaklığı kolayca anlaşılacaktır.  Bu manadan olmak üzere, vatanı ve devleti için canlarını seve seve feda eden 250 şehidimize Allah Teâlâ’dan tekraren rahmet, gazilerimizden hayatta kalanlarına ise sağlık ve afiyetler dileriz.

 

Tüm elde edilen sonuçlar itibariyle, 40 yılın birikimi olan sinsi, yıkıcı, bölücü plan ve uygulamanın ters tepmesi göstermiştir ki, Allah Teâlâ gerçekten bu aziz milleti seviyor ve koruyor. Filhakika, bedenlerini tankların paletleri altına atan, gökten yağmur gibi yağan bomba ve mermilerin altında sanki Nisan yağmurunun altında serinliyormuşçasına fedai can eden bu necip milletin evlatları, kelimenin tam manasıyla Bedrin Arslanları ve Asımın nesli olduğunu yaşayarak tüm dünyaya göstermiştir.

 

 

Şurası iyi bilinmelidir ki; bu Necip Millete ve onun devletine karşı başkaldıran her kim olursa olsun her zaman karşılarında yıkılmaz ve erimez göğüsleri bulacaktır. Zira gelen cehennem de olsa göğsünde eritebilme azim ve kararlılığında olan bu necip millet, elde ettiği vatan, millet, devlet ve bayrak mefkûrelerini ölümü pahasına çapulculara asla bırakmayacaktır. Uğrunda kanının akıtılmasını en büyük şeref olarak gören ve mukaddesatı uğrunda şehit olmayı her zaman için arzulayan bu aziz milletin bir ferdi olmakla ne kadar övünç duysak o kadar azdır.

 

Söz konusu hain darbe kalkışmasını yapan, yaptıran, destek veren ve bilfiil organizesinde yer alan vatan hainlerinin birçoğu yargıya teslim edilmiş, hukuk önünde muhakemeleri yapılmış ve yapılmaya da devam edilmektedir. Fakat hala bu kalkışmanın fikir babalığını yapanlar, hedeflerine ulaşmak için masum vatan evlatlarını maşa olarak kullananlar henüz ele geçirilememiş ve hesapları sorulamamıştır. Sadece belirli kesimlerin ensesinden tutulmuş ve hain kalkışma oldukça basite indirgenmiştir. Bu manadan olmak üzere, 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra adeta seferberlik görevine çıkmış olan muhbirlerin ihbarları neticesi haklarında işlem yapılarak vatan haini ilan edilmiş, şahısları ve aileleriyle yeryüzü kendilerine dar edilmiş nice samimi vatan evladının da bir an önce haksızlıklara uğradıklarının anlaşılması beklenilmektedir. Bu durumda olan vatan evlatlarının sayıları ne olursa olsun, haklarında yanlış ifade vermek suretiyle haksızlıklara duçar bırakan şahısların da mutlaka yargı önünde hesap vermelerinin sağlanması gerektiğine inanıyoruz. Tek amacı Allah Teâlâ’ya ibadet etmek ve rızasını kazanmak olanlarla, vatan, millet ve devlet hainlerinin birbirinden ayırt edilmesi de çok önem arz etmektedir. Konunun çok iyi ayırt edilmesi açısından, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, “Altı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanet” şeklindeki tasnifleri temel ayrıştırıcı unsurlar olması yönü itibariyle geçerli sınır çizgileri olması gerekirdi.

 

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen ailesi olarak, darbe kalkışmasının olduğu gecenin saat 00.52’de duruşunun nerede ve tavrının ne olacağı yönünde ilk açıklamayı dünyaya deklare eden cesur sendikacı olmanın verdiği cesaretle tekraren söylüyoruz ki;

 

15 TEMMUZ 2016’YI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

 

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel Başkanı

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum