içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

ESED KENDİ SONUNU HIZLANDIRMIŞTIR

Devletinin ve milletinin parçalanmasına engel olamamış, uluslararası arenada ülkesini temsil etme kabiliyetinden yoksun, ülkesinin menfaati doğrultusunda hür düşüncesiyle hiçbir karar alma yetisine sahip olamayan ve yönetiminde güdümlü olmaktan bir türlü kurtulamayan Esed’in özellikle ülkemize karşı yürüttüğü siyaseti nihayet sonuna gelmiş durumda. Coğrafi olarak İslam Dini müntesiplerinin asırlardan beri hâkim olduğu Suriye’nin yöneticisi konumunda olan bahse konu caninin dünya ülkelerinin gözleri önünde kendi halkının ana vatanlarından sürülerek hemen hemen dünyanın tüm ülkelerinde sürgün hayatı yaşamalarına sebep olan zalim Eset’i hain ağa babaları da kurtaramayacaktır. Tebaasını düşman ilan ederek ana vatanlarından çıkmak zorunda bırakılan çoluk, çocuk, kadın, genç, yaşlı yüz binlerce Suriyelilere adeta kucağını açan devletimize ve aziz milletimize karşı düşmanca karşılık veren Esed’in sonunu görmek için sabırsızlanıyoruz.

 

Ayrıca, yüzümüze karşı dost görünümlü başta Rusya olmak üzere ABD ve Avrupa Birliğinin de maskeleri düşmüş ve dostluktan daha ziyade, tarihi planlarını gerçekleştirmek için pusuda bekleyen azılı canavar oldukları da ortaya çıkmıştır. Zira tek hedefleri Ortadoğu’ya hâkim olmak olan mezkûr ülkelerin zaten bizim dostlarımız olmaları mümkün olamazdı.

 

Bu manadan olmak üzere, Suriye ve Ortadoğu politikalarını diplomasi üzerinden geliştiren ve son geceye kadar da aynı düzlemde bulunan hükumetimize karşı düşmanca tavır içerisine giren Suriye rejim güçlerine karşı uygulamaya başladığı harekâtını sonuna kadar desteklediğimizin de bilinmesini isteriz. Ok yaydan çıkmış, mermiler ve toplar namlulara sürülmüştür. Sonucunda, asırlardan beri devam edegelen Suriye yönetim anlayışının son bulacağına olan inancımız dolayısıyla; TSK’nın yılmadan, korkmadan ve bıkmadan üstün cesaretiyle tüm dünyaya insanlık dersi vermesini ve malum bölgenin kalıcı barışa kavuşması en büyük arzumuzdur.

 

Elhasıl, Kurtuluş savaşında olduğu gibi, ilgisiz dünya ülkelerinin tekrar top yekûn bir güç oluşturduklarından bahisle; 85 milyonun tamamının tüm görüş ayrılıklarını bir tarafa bırakarak necip ordumuza, aziz milletimize, cennet vatanımıza ve yüce devletimize sahip çıkılması gerektiğine inanıyoruz. Gün birlik günüdür, gün tek vücut olup düşmanlarımız karşısında değerlerimize sahip çıkma günüdür.

 

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel Başkanı

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum