içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

MEDENİYET DEDİĞİN TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR

 

Avrupa’nın fiziki görünümü, teknolojik gelişimi hatta kendi aralarındaki birliktelikleri hiç kimseyi aldatmasın. Çünkü kendilerinden başkasını düşünmeyen bir topluluktan insanlık âlemine hiçbir fayda gelmez. Komşuluk anlayışı olmayan, merhametlerini sadece kendilerinden olanlara gösteren, darda kalmışlara kapılarını kapatan, hatta kapılarına gelen mültecilere acımasızca müdahale eden AB ülkeleri için medeniyetten söz edilebilir mi?

 

Oysa tüm kısıtlı imkânlarına rağmen yıllardan beri tüm göçmenlere kapılarını sonuna kadar açan, öz vatandaşları ile arasında hiçbir ayrımcılık gözetmeyen hatta daha fazla ihtimam gösteren Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile asil milletimizin ali cenaplığı karşısında güya medeni olduklarını iddia eden Avrupa ülkelerinin anlayışı arasında cennet ve cehennem gibi farklılıklar gözler önündedir.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yıllardan beri dillendirdikleri fakat AB ülkelerinin ciddiye almadıkları mülteciler konusu nihayet kapılarına dayandı ve uykularını kaçırdı. Ana vatanlarından çıkıp göçmen halini alan ülkelerin vatandaşlarının acılarını acısı olarak kabul eden Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve asil milletimizin yıllardan beri gösterdikleri hamiyetperverliğin milyonda birini dahi gösteremeyen tek dişi kalmış Avrupa canavarları aynı zamanda insanlığın da yüz karası olduklarını göstermişlerdir. Suriye’de yıllardan beri devam eden, sıfatı devlet başkanı olup ancak vatandaşlarının bir arada yaşama kültürünü tesis edemeyen ve ülkesini yönetmekten aciz olan cani Esed’in zulmü iyice ayyuka çıkmıştır. TSK tarafından ülkemiz sınırlarının daha güvenli hale getirilmesi amaçlı yapılan müdahaleler sonucu dünya ülkelerinin aleyhimize yürüttükleri politikalarının bardağı taşıran son damla haline gelmesi dolayısıyla tüm hudut kapılarımızın düzensiz göçmenlerin ülkemizi terk etmesi amaçlı açılması sonucu Yunanistan’ın yaşattığı insanlık dramı her geçen gün artarak devam etmektedir. Adeta otostop yöntemiyle ülkemizden ayrılan,  Yunanistan’a geçip oradan da Avrupa’nın diğer ülkelerine gitmek isteyen düzensiz göçmenlere kapılarını kapatmakla kalmayıp sert müdahalelere başvuran ve Avrupa Topluluğuna ait diğer ülkelerin desteğini alan Yunanlı yöneticiler de en az zalim Esed kadar insanlık suçu işlemektedir.

 

Cennet mekân Mehmet Akif ERSOY, Avrupa ülkelerini gözler önüne serme amaçlı nasıl da bir feraset göstermiş ve adeta haykırırcasına;

 

“Medeniyet Dediğin Tek Dişi Kalmış Canavar” demiştir. Heyhat bu tarihi cümlenin söylenildiği vakitten günümüze kadar Avrupa ülkelerinde değişen hiçbir şey olmadığı gibi, canavarlıkta sırtlanı bile geçmişlerdir.

 

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel Başkanı

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum