içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

ŞEHİTLERİMİZ ŞANLI TARİHİMİZİN ŞEREF TABLOSUDUR

Şüphesiz, Türk milleti denilince akıllara ilk gelen özellik ve güzelliklerin başında, tatlı canlarını korkmadan mukaddes bildiği değerleri uğruna gül bahçesine girer gibi verenler gelir. Tarihimizin başlangıcından günümüze kadar ve bundan sonra da devam edecek olan bu güzelliğimiz ve anlayışımız her geçen gün biraz daha heyecan uyandırmakta ve değerlerimize karşı olan aşkımız artarak devam etmektedir. Necip millet olarak hiçbir aile yoktur ki, hanesinden en az bir şehit vermemiş olsun. Filhakika cennet vatanımızın yeryüzü coğrafyasında yer almış olduğu konumu, birçok dünya ülkelerinin iştahını kabartmakta ve hemen hemen her bir devletin planı aziz vatanımıza sahip olmak için plan ve projeler geliştirmektedir. Tarihin sayfalarını karıştırdığımız zaman bu husus çok daha rahat bir şekilde görülecektir.

 

Bununla beraber, aziz milletimizi çeşitli bahanelerle bölüp parçalamak ve ekonomik olarak iyice zayıflatmak için de tüm siyonist  ve emperyalist ülkelerin hezeyanlarını fevkalade görmekteyiz. Zira tiyatro oyunları olarak sahneye koydukları ki; Sağcı-solcu, Kürt-Türk, Alevi-Sünni, Laik-Anti laik, Irk-lisan vb… akla hayale gelmedik entrikalarla aziz milletimizi bölmeye yönelik tüm çabaları bugüne kadar başarıya ulaşamadı. Özellikle Ortadoğu coğrafyasında süfli emellerine kavuşmak için ortaya koydukları oyunlarını sahnelemek adına kin ve nefretleri sürekli artarak devam etmektedir. Ancak bahse konu ülkelerin unuttukları bir şey var. Gücünü imanından ve vatan sevgisinden alan bu necip millet, canları pahasına mukaddes değerlerini korumak için şehadete gül bahçesine girercesine son sürat yol alır.

 

Ayrıca, şehitliğin ve gaziliğin ne denli değerli olduğunu anlamayan aklını kiraya vermişler elbette mezkûr unvanı hafife almaya devam etmektedir. Unutulmamalıdır ki, üzerinde yaşadığımız cennet vatanımızın her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış ve üzerinde biten civanmertler olarak kökü asla yıkılamayacak bir hal almıştır. Esasen haçlı ruhu, Siyonist ve emperyalist güçler daha önce de ülkemizi parsel parsel kendi aralarında paylaşmışlar fakat arkalarına baka baka geriye dönüp gitmişlerdi.

 

Dolayısıyla, Suriye’de ne işimiz var diyerek mide bulandırmaya çalışanlar bilsinler ki; Suriye, Filistin, Irak, Doğu Türkistan, Libya ve atalarımızın atlarının izleri bulunan her bir coğrafya bizimdir ve bizim olmaya da devam edecektir. 

 

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel Başkanı

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum